GŁÓWNE WNIOSKI Z RAPORTU

57% mieszkańców dużych miast jest za budową elektrowni atomowej 

Poparcie dla budowy elektrowni atomowej różni się w zależności od miejsca zamieszkania, największe jest wśród mieszkańców dużych miast.

77% wyborców KO uważa, że należy zrezygnować z elektrowni węglowych 

Zgoda na rezygnacje z produkcji energii elektrycznej z węgla jest zależna od poglądów politycznych, najwiecej zwolenników jest wśród wyborców KO.

44% młodych (18-29) widzi największą przyszłość w energii słonecznej 

Spośród różnych odnawialnych metod produkcji energii elektrycznej, elektrownie słoneczne są najpopularniejsze wśród młodych osób w Polsce.

Dane zawarte w raporcie pochodzą z badania opinii Polaków, które zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Spraw Publicznych (Ogólnopolska Grupa Badawcza) w dniach 25-26.02.2021 r., metodą CATI. Przebadano reprezentatywną próbę N=1001 pełnoletnich mieszkańców Polski. Próba została dobrana w sposób kwotowo-losowy w oparciu o kryteria: płeć, wiek, wielkość miejscowości i województwo (dane wg GUS)

Skorzystaj z naszego newslettera OGB Pro 360°

Something went wrong. Try again.
This is a preview mode. Product purchase available only in published pages.

Newsletter - OGB Pro 360°

2 wybrane przez nas materiały z OGB Pro co tydzień wprost na Twojego maila ✅ Sondaże, prognozy i analizy 📊 Dostęp do zamkniętej społeczności i dodatkowych danych 📣 Jakość badań i prognoz OGB 🏆 Nie uprawnia do pełnego dostępu do usługi OGB Pro❗️

29.99 PLN / month

Thank you for your purchase

Have a great day!

Z RAPORTU DOWIESZ SIĘ:


Zapytaliśmy Polaków o ich opinię na temat sposobu pozyskiwania energii elektrycznej w Polsce. Czy ich zdaniem nadszedł czas na rezygnację z energetyki opartej na elektrowniach węglowych? Coraz więcej Polaków odczuwa potrzebę wprowadzania innowacyjnych, ekologicznych rozwiązań w sektorze energetycznym. Z roku na rok wzrasta wiedza Polaków w dziedzinie pozyskiwania źródeł energii. Badanie przeprowadzone przez IBSP pokazało, że wielu Polaków poparłoby zmianę sposobu produkcji energii elektrycznej w Polsce.

Zmiana całego systemu energetycznego oznacza ogromne inwestycje i innowacje, ale dodatkową motywacją dla polityków powinien być upadający mit o „polskim złocie”, który paraliżował polityków wszystkich rządów przed podejmowaniem zdecydowanych decyzji. Cały nasz raport na temat „Energii Przyszłości” pokazuje, że społeczeństwo jest bardziej nowoczesne i patrzące w przyszłość niż sami politycy. Prym wiodą tu kobiety, które wręcz domagają się czystych, ekologicznych źródeł energii.

ZOBACZ TEŻ INNE NASZE RAPORTY

OGB Pro to „Netflix” dla badań, dzięki któremu zyskujesz:

  • unikalne poszerzone raporty z badań i sondaży
  • prognozy społeczne i polityczne
  • specjalne rankingi poparcia i zaufania
  • dostęp do wszystkich aktualnych i archiwalnych analiz
    .