GŁÓWNE WNIOSKI Z RAPORTU

94% młodych w wieku 18-29 chce zmian w polityce

Największą chęć zmian w życiu publicznym deklarują ludzie młodzi 18-29 oraz 30-39.

80% Polaków rozczarowanych politykami

Badani w zdecydowanej większości są rozczarowani obecnymi politykami.

81% uważa, że politycy reprezentują tylko siebie

Zdecydowana większość deklaruje, że  politycy reprezentują wyłącznie siebie.

Dane zawarte w raporcie pochodzą z badania opinii Polaków, które zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Spraw Publicznych (Ogólnopolska Grupa Badawcza) w dniach 25-26.02.2021 r., metodą CATI. Przebadano reprezentatywną próbę N=1001 pełnoletnich mieszkańców Polski. Próba została dobrana w sposób kwotowo-losowy w oparciu o kryteria: płeć, wiek, wielkość miejscowości i województwo (dane wg GUS).


Something went wrong. Try again.
This is a preview mode. Product purchase available only in published pages.

OGB Pro 360°

Testuj 14 dni za darmo 📣 Każdego tygodnia 2 analizy z OGB Pro wprost na Twojego maila ✉️ Dostęp do zamkniętej grupy z dodatkowymi informacjami 🔒 Jakość prognoz i analiz z OGB Pro 🏆 Dane z badań Ogólnopolskiej Grupy Badawczej 📊

29.99 PLN / month

Thank you for your purchase

Have a great day!

Z RAPORTU DOWIESZ SIĘ:


Postanowiliśmy przyjrzeć się, jak wielka jest potrzeba zmiany w polskim społeczeństwie i jakie może mieć skutki w przyszłości na scenę polityczną. W raporcie przygotowanym przez IBSP wyjaśniamy sondażowe wyniki partii, które obserwujemy od jesieni 2020 roku oraz piszemy, jak wysoki poziom potrzeby zmiany przyczynił się do porażek prezydentów miast w wyborach samorządowych.

Byliśmy ciekawi, jak wielka jest potrzeba zmiany w społeczeństwie i czy czasem tu nie kryje się tajemnica sondażowych zmian, które możemy obserwować w ostatnim czasie. Nasz raport “Polacy chcą zmiany” to fotografia nastrojów Polaków w stosunku do całej klasy politycznej. oraz odpowiedź na pytanie jakich polityków będą szukać Polacy na kartach wyborczych w przyszłych wyborach. Raport to prawie 30 stron wiedzy na temat polskiego społeczeństwa.

ZOBACZ TEŻ INNE NASZE RAPORTY


Z OGB Pro zyskujesz:


  • dostęp do wszystkich raportów z badań społecznych i politycznych;
  • unikalne, poszerzone sondaże, prognozy i analizy;
  • minimum 10 analiz tygodniowo.
.